Junama Impulse

Krásný slunný den,

dnes zase něco pro maminky, aneb recenze na můj kočárek Junama Impulse.

Když jsme se rozhodovali jaký kočárek koupíme, hlavní prioritou pro nás byla velikost korbičky. Jelikož jsme s manželem oba vysocí, očekávali jsme, že náš chlapeček mrňouskem dlouho nebude. Také stabilní kola pro nás hráli hlavní roli, známe jihlavské chodníky. No a samozřejmě design. Po nespočetném výběru jsme se nakonec rozhodli pro již zmíněný kočárek Junama Impulse, jehož koupí jsme určitě nešlápli vedle.

Tento kočárek můžete pořídit v několika barevných a materiálových kombinacích za dostupnou cenu. Nemohli jsme se rozhodnout, ale nakonec zvítězila hnědá barva v eco kožené úpravě. Kupovali jsme jako trojkombinační sestavu (autosedačka, korbička a sportovní kočárek) a tak to vezmu hezky od začátku.

img_0389

 

Autosedačka… Jak jistě víte, náš mrňousek roste jako z vody a autosedačka tzv.vajíčko mu bylo poněkud brzy malé. Ale za dobu našeho častého používání (hodně cestujeme autem) jsme jej využili na max. Autosedačka je miminku pohodlná díky měkkému polstrování, o bezpečí našeho pokladu jsem se také bát nemusela a pomocí přídavných adaptérů jsem vajíčko mohla upnout na kola kočárku a tak jsme nemuseli všude vláčet korbičku. Malý byl ve vajíčku spokojený a jelikož rád cestuje, většinou mi v něm i usnul.

Korbička. Nejen že na první pohled upoutá její desing. Ale je jednou z nejprostornějších korbiček a tak vašemu miminku dopřeje maximální pohodlí a prostor. Jelikož je malej nerozen na podzim, musela jsme mu brzy dát do kočárku teplý fusak a i tak měl stále dost místa na rozvalování. Na korbičce je také plus, že její spodní část se dá nastavit do polosedu, což jsem hodně využívala při krmení na cestách. Když malý začal být zvídavější a rozhlížel se, je možnost do korbičky upnout kšírky (jsou součástí vybavy) a nemusíte se bát, že náhodou může mrňousek vypadnout. V letním období je korbička vybavená zabudovanými síťkami a samosřejmostí výbavy je i síťka, kterou připrnente na korbičku a vašeho spícího drobečka tak nebude nic rušít.

a6bb0d6b-1393-42ff-bf6b-c233beb1c022

 

Nejvíce a nejdéle však využíváme sportovní korbičku. Brázdíme s ní cesty už několik měsíců a nedáme na ní dopustit. Pomocí pětibodového pásu je malej naprosto v bezpečí a před sebou má ještě rukojeť (možnost odepnutí), která slouží nejen jako záchranný bod, ale i jako držák pro hračky, které jsou k cestování nezbytnou součástí. Při spánku mohu malého položit do několika poloha a polohovat mohu i opěru nožiček. No a samozřejmě upravit můžeme i stříšku, která také obsahuje vestavěné větrací síťky. Mínusem však u spoťáku je, že musíte dokoupit síťku na přikrití celé korbičky, protože ta už ve výbavě není ale to je jen drobný detail 🙂

 

Kočárek se snadno udržuje, z kůže jdou veškeré nečistoty pouze otrít vlhkým hadříkem a opět vypadá jako nový (velké plus). Kola se složí rychle a jednoduše. No a pro mě byl nejvetším plusem odjímatelný držák na nápoj na rukojeti…bez kávy nepřežiju 🙂 A v neposlední řadě je výhodou, že obě korbičky můžete upnout jak směrem k sobě, tak ven. Což hodně využívám právě u sporťáku. Když malej spí, nebo když jezdím na kolečkových bruslích, mám korbičku směrem k sobě. Jsem jistější, že na malého vidím. Jakmile je ale Matýsek vzhůru, je jasné, že chce mít rozhled a korbičku otáčím směrem ven na okolní svět. Součástí výbavy je i cestovní taška, ve které najdete přebalovací podložku a kapsy na uspořádání věcí pro miminko. Spodní kola kočárku mají odepínací úložný prostor. U kterého oceňuji, že je na zapínání a když nás při cestě chytne déšť, mám jistotu, že vše zůstane suché. Jediné negativum u úložného prostoru je velikost. Není zrovna velký, ale zatím to něják nevadí, většinou tam nacpu co potřebuju 🙂 🙂

Pokud tedy i vy stojíte před otázkou jaký kočárek koupit, určitě mrkněte na Junamu. Jinak přeji hezký výběr, na trhu je mnoho a mnoho kočárků a vybrat pouze jeden je opravdu nadlidský úkol 😀

Hezký den 🙂

PS: A jaký kočárek používáte nebo by jste si pro své mimiko pořídila vy???

Napsat komentář