Advent Time

Krásný den,

Vánoce nám pomalu klepou na dveře. Nákupní centra překypují vánoční výzdobou a oslňují leskem vánočních světýlek. No a v neděli tu máme první advent. Já vánoční čas miluju, pečení cukroví, přípravu a výzdobu domácnosti za jeden večer plný radosti a rodinné pohody mi to přeci stojí. Letos poprvé bude malej u stromečku s námi a já se už teď těším na jeho reakci. Loni nám totiž pod stromečkem maximálně usnul a co si budeme povídat kouzlo Vánoc mu stejně nic neříkalo, jediné co miloval byla světýlka 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Já si advent neumím představit bez adventního věnce a zapalování svíček. Obecně svíčky zbožňuji a o vánocích obzvlášť. Už několik let si dělám výzdobu sama a děsně mě to baví. Nakoupím tisíce doplňků od svíček, kouliček až po miniaturní dekorativní “serepetičky”, obejdu a ořežu stromky na zahradě a pomocí tavné pistole se pouštím do dekorování. Jako každý rok jsem i letos začala výrobou adventního věnce. A můj postup – velice jednoduché.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Na rozdíl od minulých let, kdy jsem se mořila s namotáváním živých větví na korpus, tento rok mě uchvátil věnec z bíle natřených dřevíček. No ale to bych nebyla já, kdybych se nepustila do následného vytunění. Pomocí tavné pistole a šikovných ručiček jsem si věnec dotvořila ku obrazu svému, uzpůsobila barvy, které nám dekorují domácnost a šup dílo letošního adventu bylo hotovo.

Do neděle mám ale ještě spoustu práce a co vy, jak se připravujete na advent a vánoce?

14152181_10207058626572787_756971994_o

Napsat komentář