Time for home Manicure

Ahojky,

jak se všichni máte, doufám, že užíváte letních dnů. Nás včera poctia návštěvou pravá letní bouřka a já měla chuť psát. Z názvu je jasné o čem dnešní téma bude….domácí manikúra. Nevím jak vy, ale já lidem koukám na ruce poměrně často, zkrátka defekt kosmetičky. Škoda jen, že u manžela je mi to prd platné, bylo mi vysvětleno, že truhlář nebude mít ruce jako nějáký metrosexuál. Já si myslím, že ať už jsem ženská nebo chlap, truhlář nebo kancelářská myš upravené ruce jsou slušnost a presentace mé osobnosti. Ale tohle holt někteří pánové nikdy nepochopí 😀 😀 Ale teď už se vrhnu na to, jak si upravuji ruce já.

Je to vesměs jednoduchá akce, když už mám konečně hodinku či víc pro sebe, jednou za týden si tento vzácný čas věnuji právě úpravě nehtů. Za prvé si skleněným pilníčkem zkrátím a zapiluji nehty. Piluji pouze jedním směrem, abych nehty neroztřepila a samotnému třepení tak předešla.

Poté si v lepším případě (kdy mám dostatek času) připravím do mističky lázeň – bylinný čaj, jemné dětské mídlo a pár kapek tříprocentní peroxid vodíku (vybělí nehty). Nechám ručku deset minut odpočívat v lázni a poté osuším. Na okolí lůžka a nehtovou kůžičku nanesu kosmetickou vazelínu a pěkně prst po prstu vmasíruji a zatlačím s pomocí dřívka nehtovou kůžičku. Většinou se to nedoporučuje, ale kůžičku i odstřihnu pomocí spěciálních nůžek, které najdete zde.

Pokud mi z časového presu není přána lázeň, sáhnu po změkčovači nehtové kůžičky. Já jsem si v posledních měsících oblíbila tento z DM a jsem maximálně spokojená. Proces je stejný, jako s kosmetickou vazelínou.

Jakmile mám kůžičku hezky upravenou, dopřeji si peeling a jak jinak než od Marka, který teď najdete i v drogerii Teta 🙂 Wauu ruce jsou teď krásně hebké, Tak teď už jen nalakovat oblíbenou barvičkou momentálně vede tato od Dermacol. Nechám zaschnout samozřejmě s malou pomocí zázračných urychlovacích kapek a vualáááá ručky jsou hotové.

Hlavně nezapomínat na krém na ruce, já ten svůj nosím stále v tašce nebo ho mám na nočním stolku a máznu s ním i nožky 🙂 Tady můj návod na domácí manikůru a jak své ruce odměňujete vy?

PS: Užívejte léto 🙂

2 Replies to “Time for home Manicure”

  1. Díky za inspiraci, já nehty nijak zvlášť neřeším, protože při sportu, který dělám, se mi dost lámou a nemám na to zkrátka nervy 😀 Takže jen piluji, barvy a laky nechávám na léto.

    1. Ahoj, nemáš vůbec zač, jsem ráda, že mohu malinko inspirovat. Zkus pilovat pouze jedním směrem nehty se tak nebudou třepit a tím i méně lámat. Dále ti doporučím zpěvňující laky na nehhty já mám dobré zkušenosti se Sally Hansen nebo FourSeasons 🙂 Přeji hezké léto 🙂

Napsat komentář