Two Weeks to Christmas…

Ahojky,

už jen necelé dva týdny do Štedrého dne, jupí. Taky si adventní období tak užíváte? Já ho naprosto miluju a užívám si ho o to víc, když vidím jak je to pro našeho šotka magický a neuvěřitelný. Nevím co mě o adventu baví víc. Zato vím, že nejkrásnější je pozorovat, jak tohle období prožívá náš Mates. Jak je bez sebe radostí, když vidí padat sníh, jak má neuvěřitelně šťastný výraz v těch velkých očkách, když se rezsvicí velký vánoční strom a celé náměstí, vlastně jak je paf ze všeho co kolem sebe pozoruje. Loni si Vánoce také užil a my o to víc, když máme jeho. Letos se to opět posune na vyšší level a už se nemůžu dočkat až zacinká zvoneček a ten malej rarach se vrhne mezi dárečky, které pod stromečkem najde.

Před první adventní nedělí zdobím dům i interiér a začínám se těšit na Vánoce. Každou neděli tak nesmí chybět zapálená svíčka. No vlastně u nás v tomto období hoří svíčky téměř pořád. Miluju tu atmosféru hořících svíček a vánočních světýlek, vše se hned zůtulní. Nejraději mám, když si večer šupnu pod deku s dobrou knihou, horkou čokoládoou a kolem plápolají svíčky no a v lepším případě dokonce sněží, taková moje relax chvilka. Nikdy jsem si tyhle okamžiky sama se sebou tak neužívala jako teď v roli mámy, každá minuta o samotě se mi stala vzácnou 🙂 A i když si okamžiky pro sebe snažím užít, stejně mi to nedá a myslím na to, jak jsme si ten den spolu zase užili. Prostě máma no 🙂

Maťula má asi nejradši pečení cukroví, protože může podle jeho slov “ošutnávat” a “otevřit okýnko” (na adventním kalendáři) je to první, co mi ohlásí hned, když ráno vstáváme. Zkrátka adventní čas si s ním užívám opravdu o moc víc, než když byl ještě na houbách a ačkliv je to s ním někdy doslova na zbláznění, stojí to za to.

PS: Užijte si advent.

 

Napsat komentář