Weekend at the fishing bastion…

Ahojky,

přišlo mi pár dotazů na ten víkendovej trip v domečku u vody. Tak jsem si říkala, že vám to tady sepíšu do článku i s pár fotkama. Předem hlásím, že tohle místo našel kamarád s přítelkyní, kteří nás na víkend pozvali. Vzheledm k tomu, že se domeček nachází u vody bylo jasné, že pojedeme bez Mati, protože ten by rozhodně na břehu nezůstal.

Chatu nebo spíš domek najdete pod názvem Martínkův mlýn a to místo je jak stvořené pro rybáře. Manžel s kamarádem měli jasno: “hlavně pruty”. V pátek odpoledne jsme vyrazili, my holky vybavené na relax, chlapi na rybolov. Chata je schovaná v lese v obci Polesí nedaleko Počátek. Samozřejmě, že jsme ji chvilku hledali, ale našli a víkend mohl začít. Chatka nabízí krásné ubytování pro šest lidí ve dvou ložnicích, takže pro dva páry na víkend ideální. Interiér je krásně zařízený do rybářského stylu a koupelna nabízí možnost sauny. Terasa nad vodou je bezeslov. Kásný výhled na rybník a klid, přesně na to jsem se těšila. Až hodím nohy nahoru s hrnkem kafe, které si konečně vypiju za horkého stavu bez toho, aniž bych devadesátdevětkrát slyšela slova “mami poď sem”.

V sobotu jsme si udělali výlet do asi dvanáct kilometrů vzdálené Kamenice nad Lipou. Zašli jsme si na oběd do nově předělaného místního pivovaru, navíc žádnou jinou restauraci jsme v okolí náměstíčka nenašli, ale jídlo bylo moc dobré a pivko nám taky chutnalo. Poté jsme se šli podívat na zámeček, který je hned vedle a dali jsme si krátkou prohlídku. Litovali jsme, že s sebou nemáme malýho, protože na zámku je expozice angličáků a že jich tam teda mají. Samozřejmě to bylo něco i pro velké kluky 🙂 Já jsme se rozplývala u starých domečků pro panenky. Nakonec jsme se prošli zámeckou zahradou, kde najdete mnohastaletou Lípu, po které dostala Kamenice svůj název. Dali jsme si zmrzku a jeli zpátky na chatu.

Poslední den si manžel ještě ráno zachytal, já si pořádně přispala a mohli jsme pomalu vyrazit domů. Cestou jsme ještě navštívili Počátky a Letohrádek Sv.Vojtěch, kde mají zapůjčenou výstavu z pohádky Popelka a princ Trávníček se tady dokonce ženil. Bohužel jsme ale na výstavu nezašli. Oba jsme se těšili domů na prcka a tak jsme se jen prošli zahradou, dali si kafčo a jeli domů. Rozodně jsme si ale víkend užili a myslím si, že jsme Martínkův mlýn s malebným okolím nenavštívili naposled. Jestli chcete útéct ze všedního stereotipu a užít si klidu, je takovéhle místo ideální.

Napsat komentář