Summer rays…

Ahojky,

musím se pochlubit, že nejlepší zprávou minulého týdne byl fakt, že našeho démona přijali do školky, sice na odvolání, ale hlavně, že to klaplo. Takže si s malým chci pořádně užít naše poslední léto na takzvané “mateřské dovolené”. A nezbytnou výbavou pro naše letní hrátky jsou dobré opalovací přípravky. Minule jsem vám postla, jak na samoopalování, teď vám sem nadatlím, co používáme na ochranu před sluníčkem.

Jako mladší tele (protože mladá zatím ještě furt jsem že jo 🙂 jsem si myslela, že když se budu mazat opalovacími krémy, bude to trvat dýl než se opalím a tak jsem se pro jistotu nemazala vůbec. Nebo jsem se mazala pouze dětským olejíčkem, tím modrým Avirilem, abych byla opálená co nejrychleji. No a jak jsem nakonec dopadla? Vždycky mě máma musela od hlavy až k patě mazat Panthenolem, protože jsem se spálila jak prse, doslova.

Samozřejmě jako vystudovaná kosmetička jsem zmoudřela a zjistila, že opalovací krémy mi naopak na opalování pomohou. Nepropustí škodlivé látky do kůže a dokonce se i lépe, zdravěji a ryhleji opálím. No zkrátka jsem zase objevila Ameriku že jo 🙂

A co tedy máme odzkoušené a můžeme jedině doporučit? Já jsem už několikátým rokem věrná Bioderma Photoderm Bronz. Je hypoalergenní, může se používat jak na tělo, tak na ksychtík. Krásně se rozmazává a nejdůležitější, nelepí a nedělá fleky. A nejlepší je, že podporuje tvorbu melaninu a tím chytáte lepší bronz. A to můžu jedině potvrdit, já jdu vždycky nejdřív do červena, až potom hnědnu. Po tomle spreji jdu ale krásně do hněda hned, teda pokud smozřejmě nezachrápu a nespálím se. Jak už jsem vám psala v předchozím postu, na obličej přes léto patlám tónovací krém a ochranou SPF, ale to si můžete přečíst zde. A nezanedbávám už ani péči po opalování, to mám osvědčenej krém od Victorky a je bomba, krásně voní, sklidní pokožku a opálení déle vydrží. A ta tuba je snad nekonečně naplněná, mám jí už druhou sezónu a pořád je tam toho dost.

A co doporučuji přes Matyho? Ten má už druhým rokem taky sprej ale od Avéne. Malýmu kupuji 50 SPF, protože je to lachtan obecný a z bazénku ho musíme téměř pokaždý tahat heverme, je suprový, že je sprej voděodolný. Je pro citlivou dětskou pokožku, taky se krásně roztírá a že u malýho to musí být fofr, páč ten nepostojí. Nezanechává žádný bílý skvrny na obleční a je bez parfemace. První léto jsem mu kupovla opalováky od Nivea nebo DM Babylove a narovinu přiznám, že je to nebe a dudy. Hlavně teď, když jsme zjistili, že malej bude nejspíš taky atopik mažeme několikrát denně.

No a bez čeho ještě v létě nefunguju a co mám neustále v kabelce. Termální voda, balzám na rty (ten požíváme s malým), je s SPF ochranou a sluneční brýle ty jsou bez diskuse. Tak krásné slunné dny a bez čeho v létě nefrčíte vy?

 

Napsat komentář