Dino trip…

Krásný den,

minulý týden jsme byli na malém rodinném výletě a kam s malým milovníkem dinosaurů? Dino Park ve Vyškově byl jasný cíl. Malej teď začal mít moc rád dinosaury, takže po období Mickeyho, Kung Fu pandy a Doktroky plyšákové vítaná změna s “dirosanama” (jak říká náš malej). Dino park jsme měli na seznamu našich výletů už od loňska, říkali jsme si ale, že na to byl Mates ještě malej a moc by si to neužil, zato letos už to pro něj byl zážitek. Od rána už chodil a ptal se, kdy pojedeme na “dirosany”.

Nevím jak to máte vy ostatní matky, ale já se za ty poslední dva a půl roku s prckem vytrestala tolikrát, že už nenechávám jakýkoliv výlet s ním náhodě a tak jsem začla balit batoh. Pá pá mrňavý batůžku a malá kabelčičko ať žije realita mamčo. Aneb nesmí mi v batohu chybět: náhradní trenky, protože malej má sem tam ještě nějákou tu nehodu, tím pádem nesmím zapomenout náhradní kraťasy. Kdyby bylo chladno, tepláky no a alespoň dvě náhradní trička, protože je to prostě malý dítě a když dokáže upatlat sebe, je jasný, že upatlá i nás takže ještě náhradní tričko pro mamku a taťku. Mikiny pro všechny a na řadu přichází nesmrtelné vlhčené ubrousky, nevím, jak jsem bez nich mohla žít. Opalovací krém, svačinka na cestu a “pitínko mamko”. Konečeně máme “krosničku” sbalenou a může se jet. Jo, do auta nesmí chybět tablet s pohádkama a nějákej spolucestovatel v podobě autíčka nebo plyšáčka. Teď už jsme ready 🙂

Po dvou hodinové cestě, plné objížděk a prací na silnici jsme dojeli do Dino Parku a Zoo Vyškov. Rozhodli jsme se, že si nejprve projdeme Zoo a pak přejedeme do Dino Parku. Zoo je zaměřená především na domácí a hospodářská zvířata z celého světa. Nejvíc se nám líbilo, že jsme většinu zvířátek mohli krmit, hladita a ukázat je malýmu “na živo” a ne zavřené za plotem. Malýmu se nejvíce líbil dvorek naší babičky, kde bydleli kozy, prasátka a koníci. Mě se moc líbila králíkárna s asi dvaceti druhy králíčků a moc se nám líbil výběh pro morčátka. Zoo byla nad naše očekávání a naprosto překvapila, jak prcka, tak dospělé.

Přišel čas přesunout se do Dino Parku. V Zoo parku mají nástupiště vláčku, který vás doveze přímo do světa dinosaurů. Chvilku si sice budete připadat jako atrakce pro místnňáky, protože vláček jede přes město po hlavní silnici, ale co bychom pro ty naše ratolesti neudělali že. Po cca desetiminutové jízdě vláčkem vás přivítá brána Dino Parku.

Dinosauři jsou umístění v krásném přírodním prostředí a vy si tak můžete všechno hezky projít a prohlédnout. Na většinu dinosaurů si lze sáhnout a pro děti tam najdete několik tématických hřiští na hraní. My jsme si park pořádně prošli a nakonec nás zlákal DinoBike. Tedy lanová dráha v korunách stromů nad hlavami dinosaurů, kdy si sednete do takového “kola” a šlapete po dráze, máte tak možnst vidět dinosaury z ptačí perspektivy. Nic pro ty, co se bojí výšek, pro nás odvážlivce nezapomenutelný zážitek. Vzhledem k tomu, že manžel se výšek bojí, šel si raději sednout do Dino Grilu na něco dobrého.

Poté jsme opět nasedli na Dino vláček a nechali se odvést zpět. To by nebyl výlet bez nějákýho suvenýru že, takže majel umůroval no spíš uřval taťku na dinosaura a mamka nemohla odjet bez další magnetky na lednici.

Cestou domů jsme se ještě stavili na Brněnskou přehradu a zkouknout hrad Veveří Škoda, že hrad byl už zavřený, no alespoň máme další typ na trip na seznamu. A jak to máte s výletama vy?

2 Replies to “Dino trip…”

    1. Taky se nám tam moc líbilo 🙂

Napsat komentář