Výletování do Telče

Ahojky,

tak jak si užíváte prázdnin? My jsme měli minulý týden rodinnou dámskou návštěvu a tak jsme si udělali takovej menší holčičí výlet, teda až na ty naše dva malý kavalíry co nám dělali společnost. Jedeme směr Telč. Jezdíme tam téměř každý rok a tohle krásný pohádkový město nás asi nikdy neomrzí.

Po příjezdu byla nutná konzumace kávy a tak jsme zabrousili přes zámecký park do krásné Univerzitní kavárny, která je hned vedle zámku. Neodolali jsme nabídce dortíků a zákusků a udělali jsme si velice příjemné ráno. Kafe a dort co víc si po ránu přát 😀 Po nakopnutí jsme zavítali do zámku s cílem prohlídky podzemí. Kluci (náš Matyáš a synovec) se těšili, že uvidí draka Bucifala a tak skoro celý výklad vydželi v klidu a potichu. Nakonec byli celý paf z toho, kde vlastně jsou a ve chvíli, kdy jsme našli dračí vejce bylo po klidu :)U nás je teď vášnivé “dirasouní” období takže malej byl opravdu kouzelnej a ve svým živlu 🙂

Po návratu na denní světlo už měli kluci hlad, tak jsme cupitali na oběd do naší odzkoušené restaurace. Tam nás k našemu “překvapení” místo klidného oběda čekala vzpruha v podobě prudiče, ze kterého byla opravdu nadšená celá restaurace. Aneb na blbce narazíš oprvdu všeude.

Po výtečném jídle, ale znechucené z chování onoho jedince jsme se rozhodli, nekazit si den a vyrazili jsme po náměstí obhlídnout místní obchůdky a samozřejmě nevynechat hračkářství. Po shopingu jsme se vrátili zpět do zámku, kde si synovec užil dětské dílničky a vyráběl. Ovšem největším úspěchem byli hadi vypuštění v zámecké zahradě, kde si je návštěvníci mohli hladit a dávat kolem krku. To bylo něco pro mojí mamku, která hady opravdu “miluje” a vůůůůbec se jich nebojí 😀 Nad naše očekávání, ale na jednoho na vtěřinu s odporem sáhla. Poté jsme si jetě skočili na výstavu kostýmů z pohádky Pyšná princezna. Všichni jsme už byli ucapkaní, hlavně kluci a tak jsme se rozloučili se zámkem, mamka s hadama 😀 a pomalu se vraceli k autům.

Opět další bezvadný výlet, plný zážitků, který jsme si moc užili a další magnetka na lednici. Jak to máte vy, také máte rádi výlety po zámcích a hradech?

Napsat komentář