Výletujeme bez tatínků…

Krásný konečně trochu chladnější den,

včera jsme si se sestrou a našem rarachama zpříjemnili den dalším výletem. Tentokrát jsme opět zůstali na Vysočině a zavítali na nedaleký hrad Roštejn. Jako děti jsme na hradě byli se ségrou několikrát a tak jsme se tam chtěli znovu podívat.

My jsme tam byli s mýma klukama asi před čtrnácti dny, ale bohužel začlo hrozně pršet, tak jsme si prošli nově udělanou expozici, která je suprová nejen pro děti, ale i pro tatínky, protože je na téma příroda, lov a myslivectví. Nakonec jsme museli výlet přerušit, protože stále hroně lilo. Expozice se malýmu líbila tak moc, že jsme se rozhodli, podívat se tam znovu i s bratránkama. Tak jsme vyrazili. tentokrát v tropickém vedru a bez tatínků 🙂

 

Jak už jsem se zmínila, expozice vás zavede do lesa, mezi zvířátka, poznáváte, jak to vlastně v přírodě lesa je. Kluky nejvíc zaujal noční les, až na Patrika, který se ve tmě bál. Největším favoritem ovšem bylo mravěniště, kde jsme si vyzkoušeli, jaké to je, být mravencem. Mravěniště jsme museli projít ještě několikrát a zanechalo v klukách největší emoce 🙂 Nám mamkám se nejvíc líbila herbářská místnost, kde jsou po stěnách namalovány různé rostliny a že jich tam opravdu je. Taky se nám moc líbili světelné efekty zvířat po stěnách a několikrát nás opravdu překvapili. 

 

 

 

 

Poté jsme pokračovali do nově zekonstruované veže. Po schodech jsme došplhali v několika patrech až na samý vrchol, kde jsme okénky mrkli na okolní krajinu. Když je krásné počasí, jsou vidět i samotné Alpy, my jsme sice počasí měli až moc tropicky dokonalý, Alpy jsme však nezahlédli. Výhled byl ale naprosto úžasný. Cestou z věže jsme se museli zastavit ještě jednou do mraveniště. Nakonec jsme se prošli po nádvoří a v hradní hospůdce jsme si dali zmrzku. Splavení vedrem a zmordované z krakenů jsme se procházkou vydlali zpět k autům pokračovat ve výletě na koupačku k nedalekému Pařezitému rybníku. Abychom děti definitivně unavili. Zchladili a zablbli jsme si ve vodě a vydali se domů. Nakonec jsme samozřejmě byli zmordované víc my jak svišti. 

 

 

 

 

Další krásný výletní den, plný zážitků je za námi a jsem zvědavá, kam se vydáme příště. A jak si tyhle tropy užíváte vy? 

 

 

Napsat komentář