Goodbye Summer…

Krásný poslední prázdninový večer,

my jsme si to naše poslední léto na mateřský odpavdu nemohi zakončit jinak, než posledním týdnem prázdnin na dovolený v Jižních čechách. Jako už několik let jsme vyrazili s partou přátel na takzvanou aktivní dovču. Namasírovali jsme lýtka, naložili kola a vyrazili. Cílem nám byla nedaleká vesnička od Třeboně, Jílovice, kde jsme měli pronajatou krásnou chatu.

První den jsme zatejpovali kolena a šlápli do pedálů. První výletní destinací se nám po několika ujetých kilometrech, nabídlo Terčino údolí v Nových hradech. Samozřejmostí byli odpočinkové pauzy a dodržování pitného režimu. Den jsme zakončili koupačkou v bazénu, doplněním tekutin a padli jsme za vlast 🙂 Tedy alespoň někteří z nás 🙂

Abychom to nepřepálili, vydali jsme se další den prozkoumat Třeboň. Samozřejmě jsme si neuvědomili, že jsou v pondělí všechny památky zavřený. Mrkli jsme alespoň do místního akvária. No jo no, tak další den vyrazíme znova a na kolech. Alespoň jsme si město krásně prošli a prohlídli. Vyspinkaní a plní sil jsme po náročné stezce opět stanuli v Třeboni. Abychom se taky něco dozvěděli, navštivili jsme Schwarzenberskou hrobku, jejíž prohlídka nás mile překvapila a určitě stála za to. Po výtečném obídku, jsme se malinko rozseděli a to vyžadovalo přísun kávy. Pak jsme nemohli jinak než vyrazit k domovu, ještě že máme vedle chalupy místní pivovárek 🙂

Čtvrtý den byla v plánu koupačka na Pískovně Cep a aby jsme se jenom nepovalovali na láži, půjčili jsme si pár paddleboardů. Když nezabírají nožičky, tak musí zabrat ručičky. Jednou větou: “Miluju paddleboard.” A konečně v něčem vynikám líp než manžel 🙂 Ten na něm stál poprvé a jak začal, tak rychle zase skončil. Zhuntovaní aktivitama, které jsme doposud absolvovali jsme opět zalehli v brzkou hodinu do peřin. Následující den jsme my, ženské obyvatelky naší expedice dostali volno a tak jsme s kamarádkou vyrazili směr České Budějovice na shoping.

Předposlední den jsme kvůli předpovědi na nehezké počasí vyrazili směr Hlubboká autama, tedy až na manžela, který si zajížděl nový stroj. Prošli jsme si zámek, mrkli na jednu expozici a usedli ke kafíčku s dortem. Mezitím náš taťka dorazil. Společně jsme si ještě prošli zahrady a okolí zámku. Po návratu na chalupu jsme něco málo pobalili a smiřovali se s tím, že je dovolená i prázdniny u konce. Ráno jsme zapakovali věci do aut, rozloučili se s milými majiteli a vyjeli vstříct novým začátkům, které nás doma čekají.

Děkujeme za krásné poslední léto na mateřské “dovolené”, hrozně jsme si ho užili a teď už hurá do školky. Vlastně až dnes mi nejvíc dochází, že jde malej zítra poprvé do školky. Ach jo to mi kápne víc než jedna slza. Krásný zbytek neděle a zítra vykročte pravou do nového školního roku 🙂

Napsat komentář