Třetí adventní neděle…

Krásnou neděli,

zbývá týden do Vánoc a tak jako každý rok bude pro většinu z nás tento týden malinko hektický a náročný. Tatínkové s opozdilci začnou nakupovat dárky, ostatní smrtelníci budou dukupovat, aby toho nebylo málo. No s našim štěstím to snad nebude opět náš táta řešit ráno 24.. Já mám ráda všechno naplánované, ale když se plány během minuty změní?

Přesně to se nám stalo před týdnem, přesněji den po Mikuláši. Ráno jsme jeli zajetý stereotyp, ochod do školky a následný frmol v práci. Ten mi však narušil telefonát paní učitelky, ať si přijdeme pro malýho, že je malátnej a spavej. Manžel ihned vyrazil, protože náš rarach měl před návštěvou čerta a Mikuláše malou nehodu a spadl z gauče, to by neblo až tak nic neobvyklého, kdyby se při tom nebřinknul do hlavy. Po dvou hodinách mi manžel volal, že musí malej zůstat v nemocnici s otřesem mozku na pozorování. Aneb náš první pobyt v nemocnici. To bychom ale nebyly my, kdyby při následné kontrole u pediatričky nezjistili, že má malej přechozeného streptokoka. O.k. čekáme na výsledky, zdali nasadit antibiotika. Mezitím se streptokok vrací i manželovi. A pozadu nezůstává ani synovec. Takže další týden doma se třema marodama na antibiotikách 🙁 plány vzhůru nohama a nedá se nic dělat. Prácovní pozice Matka je stále na prvním místě, aneb když nastoupíte do práce po mateřský 😀

Takže během týdne opečovávám, dopuji sebe, děti i muže a peču cukroví, uklízím dům a kupuji stromek, aby alespoň nějáká vánočí příprava proběhla. Po nocích balím dárky a přemýšlím, zdáli už je to letos opravdu vše, na co se mohu těšit, aneb opakované prosby: “Ježíšku, nepřeji si nic jiného, než zdravý a klid.” Alespoň, že napadl sníh a ten malej umpalumpa může na zdravotní půl hodinku ven na zahradu, jinak by mě už vážn hráblo 😀 A jak probíhají předvánoční stresy u vás?

Napsat komentář