Dino Trip podruhé…

Krásný den,

začala nám druhá půlka prázdnin, my jsme letošní léto bohužel ze zdravotních důvodů museli vynechat dovolenou, proto léto trávíme většinu času na zahradě u bazénu nebo na výletech po okolí. V neděli jsme se teda vydali podruhé navštívit Dino Park ve Vyškově. Náš malý milovník dinosaurů byl štěstím bez sebe…

Cesta po dálnici byla pro malýho taky zážitkem, téměř celo cestu jsme poslouchali ” Bagr, bagr, jeřáb, kamion, bagr, náklaďák, jeřáb a oni opravují viď taťko….” No co vám budu povídat, několikrát jsme museli zastavit, protože cesta po D1 a hopsající mimino na močáku nejdou do sebe 😀 Jinak cesta naprosto klidná a i přes probíhající Velkou cenu jsme až do Vyškova nikde nezůstali stát.

Na místě jsme se rozhodli nejprve projít Zoopark, který je v ceně vstupného do Dino Parku. V Zooparku od poslední návštěvy přibyli vodní nádrže s rybami. Největší úspěch měli králíčci, nikoliv u Matyho, ale u tatínka, který pak celou cestu domů dumal o tom, kam bychom postavili výběh pro Belgického obra…Doufám, že příchodem miminka tento nápad pustí k ledu 😀 Maty byl zase nejvíc paf z výběhu s kozama a ovečkama, které řádně nakrmil a pohladil. Opravdu moc se mi tam líbí, jak se dítě může seznámit se zvířátkama, které už u většiny babiček opravdu nenajdeme. Jooo, když já jsem byla malá, tak takovej malej Zoopark jsme měli v rodném domečku naší babičky, kde teta chovala co mohla a “vůně” JZD se táhla na míle daleko 😀 No konec nostalgie, zoopark jsme prošli celkem rychle, protože Maty se nejvíc těšil jak jinak než na dinosaury, takže po vystání fronty jsme se dostali k Dinovláčku, který nás odvezl zpět do druhohor.

Cestou k DinoParku malej snad ani nedýchal a pak to přišlo, jiskry v jeho očích, nadšení a rošťáctví nám naznačilo, že to bude mazec. Nejprve jsme po velkém přemlouvání, že si může hrát na dinohřišti a že ti dinosauři opravdu neutečou, zašli do Dinogrilu na malé občerstvení, které už si tam v životě nedáme 😀 Opravdu tzv.rychlé občerstvení no 😀 všechno vyndáno z mrazáku rovnou do friťáku, ani ledové kafe to nespravilo. Našemu melounkovi to taky nepřišlo vhod a návštěva toalet byla jasná…Vzhledem k velkému návalu lidí jsem si vystála frontu a uznala, že na toaletách by měli zapracovat asi tak, jako na tom občerstvení, ale to jen takový detail.

Pak už jsme s rarachem procházeli dinosaura od dinosaura, o kterých nám Maty vyprávěl co papají, jak se jmenují a jestli tam mají mládě 😀 Byl ve svém živlu, ani za ruku jsme ho moc neudrželi a tak jsme mu museli být neustále v patách a řídit se jeho tempem 😀 “Kluci já vás vyfotím jo? Mamko, sýr kuk a jdeme.” 😀 Po prohlídce celého Dinoparku jsme ucapkaný nastoupili zpáteční trasu do Dinovláčku. Návštěva Dinoshopu byla samosebou a nám tak doma přibyl další dinopřírůstek. Maty to v autě ihned zalomil a bylo vymalováno, příští DinoPark zkusíme v Plzni.

Celé video z našeho výletu si můžete pustit zde 🙂

A jaké léto máte letos vy? Já už se těším, až nás příští léto bude o jednu víc a budeme spolu všichni vyrážet po výletech a tůrách 🙂 Užijte si hezký zbytek prázdnin.

Napsat komentář